Barion Pixel
Oldalunk cookie-kat használ, amelyek információkat szolgáltatnak számunkra az oldallátogatási szokásokról, de nem tárolnak személyes információkat. Adatkezelés.
Termékek Menü

Gyulladt visszér kezelése otthon 13+1 javaslattal

Szabó Zoltán József
Gyulladt visszér kezelése otthon 13+1 javaslattal

A visszérproblémák az emberek közel 20 százalékának keserítik meg az életét. Mivel a vénabillentyűk nem zárnak megfelelően, az erek meggyengülnek, ezért nem akadályozza semmi a vér visszafelé áramlását. Emiatt pedig megnő a vénákban a nyomás, az erek kitágulnak és merev falúvá válnak. Ez az állapot sok fájdalommal, de megpróbálkozhatunk az otthoni kezelésével.

13+1 tipp a visszér otthoni kezelésére

Szerző: Szabó Zoltán József

A visszérproblémák az emberek közel 20 százalékának keserítik meg az életét. Ez a betegség akkor alakul ki, amikor a vénabillentyűk nem zárnak megfelelően, az erek meggyengülnek, nem akadályozza semmi a vér visszafelé áramlását. Emiatt pedig megnő a vénákban a nyomás, az erek kitágulnak és merev falúvá válnak. Ez az állapot sok fájdalommal és kellemetlenséggel jár, de mielőtt műtétre adnánk a fejünket, megpróbálkozhatunk a visszér otthoni kezelésével is.

Visszérgyulladás kezelése

A visszérgyulladás kezelése során fontos, hogy a gyulladást csökkentsük, a fájdalmat enyhítsük, és megelőzzük a szövődményeket. Az orvosi felügyelet mellett végzett kezelés több lépésből állhat, amelyek mind hozzájárulnak a gyógyuláshoz.

Hogyan zajlik a visszérgyulladás kezelése?

A visszérgyulladás kezelése általában az alábbi lépéseket foglalja magában:

  • Pihenés: A lábak pihentetése elengedhetetlen, hogy csökkentsük a gyulladást és a fájdalmat. Kerüljük a fájdalmas terület terhelését.
  • Jégalkalmazás: A gyulladás csökkentésére alkalmazzunk jégpakolást a fájdalmas területre. Ez segít enyhíteni a duzzanatot és a fájdalmat.
  • Kompressziós harisnya: A kompressziós harisnya viselése javítja a vér áramlását a vénákban, ezáltal csökkentve a gyulladást és a fájdalmat.
  • Gyulladáscsökkentő gyógyszerek: Az orvos által felírt gyulladáscsökkentő gyógyszerek segítenek a gyulladás és a fájdalom enyhítésében.
  • Vérhigító gyógyszerek: A vérrögképződés megelőzése érdekében az orvos vérhigító gyógyszereket is javasolhat.
  • Műtéti beavatkozás: Súlyos esetekben szükség lehet műtéti beavatkozásra, hogy eltávolítsák a vérrögöket vagy javítsák a vénák állapotát.

Fontos, hogy a visszérgyulladás kezelése során mindig kövessük az orvos utasításait, és rendszeresen ellenőrizzük a tüneteket és a kezelés hatékonyságát. Az orvosi tanácsok betartása mellett a fenti lépések segíthetnek a gyulladás csökkentésében és a visszérproblémák kezelésében.

A visszér otthoni kezelése

A visszér tüneteinek enyhítésére számos módszer áll rendelkezésünkre, nem feltétlenül szükséges azonnal komoly orvosi beavatkozásokat igénybe venni, különösen enyhébb esetén. Az alábbiakban adunk 13 + 1 tippet, amivel a visszér otthon sikeresen kezelhető.

1. Mozogjunk sokat!

A gyakori mozgás serkenti a vérkeringést, aminek következtében a lábakban összegyűlt vér is könnyebben továbbhaladhat.

2. Fogyasszunk magas kálium tartalmú ételeket!

A visszérproblémák esetében fontos, hogy megfelelő ételeket fogyasszunk, melyek káliumtartalma magas, hiszen ezek csökkentik a szervezet vízmegtartását. Ilyen étel a burgonya, a leveles zöldségek és a pisztácia.

3. Kerüljük a sós ételeket!

Míg a káliumtartalmú ételek jót tesznek a vízmegtartási képességeknek, addig a sós ételek ennek ellenkezőjét váltják ki, vagyis hatásukra a szervezet vízmegtartási képessége növekszik.

4. Használjunk gyulladáscsökkentő krémeket!

A visszérgyulladás tüneteinek enyhítésére kifejlesztett gyógynövényes krémek kiválóan alkalmazhatóak a fáradt és feszülő lábakra, a vénás gyulladás otthoni kezelésében remek segítséget nyújtanak.

5. Ne üljünk sokat!

A sok ülés árt a visszeres panaszokkal küzdőknek, azonban ha a munkánk miatt vagyunk kénytelenek sokat ülni, akkor próbáljunk a lehető leggyakrabban felállni és kicsit átmozgatni magunkat.

6. Masszírozzuk a lábunkat!

A masszázzsal fokozható a keringés, ezért javasolt naponta néhányszor gyengéden átmasszírozni a fájdalmas területet.

7. Emeljük meg a lábunkat pihenéskor!

Pihenéskor az alsó lábainkat emeljük a szívünkkel egy magasságba, hiszen így csökken a lábak vénáiban a nyomás, és a gravitáció miatt a vér könnyebben áramlik a szívbe.

8. Viseljünk kompressziós harisnyát!

Enyhébb esetekben a mérettáblázat alapján kiválasztott kompressziós harisnya viselése is segít, hiszen a lábakon keletkezett nyomás hozzájárul ahhoz, hogy a vénák könnyebben továbbítsák a vért a szív felé.

9. Viseljünk laza ruhákat!

A szűkös ruhadarabok gátolják a vér szabad áramlását, ezért lehetőleg minél lazább ruhadarabokat viseljünk.

10. Fogyasszunk flavonoidban gazdag zöldségeket!

Jól látja a kedves olvasó, a visszér otthoni kezelésének hatásossága nagyban függ az elfogyasztott ételek milyenségétől, ezért érdemes flavonoidban gazdag zöldségeket fogyasztani. A flavonoidban gazdag élelmiszerek például a vérkeringés javításában vannak a segítségünkre, melynek eredményeképp csökken az artériákra gyakorolt vér nyomása.

11. Fogyjunk le!

A túlsúly cipelése a lábaknak meglehetősen megerőltető munka, ami hozzájárul a visszérproblémák kialakulásához, ezért az egészségünk érdekében szabaduljunk meg a felesleges kilóktól.

12. Hagyjuk abba a dohányzást!

A dohányzás a visszerekre bizonyítottan rossz hatással van, ezért ajánlott leszokni a dohányzásról.

13. Kerüljük a lábakat ért tartós meleget!

A kádfürdő, a napozás és az autóban a lábra irányuló meleg egyaránt rossz hatással van a visszeres lábakra.

+1. Kérjük szakértők segítségét!

Amennyiben Ön visszerekkel küzd, és trombózis gyanúja merül fel, vegye fel velünk a kapcsolatot, segítünk a problémái megoldásában!

Tartalomhoz tartozó címkék: Vénás elégtelenség

Ezeket olvasta már?

Bankok és minősítések