Barion Pixel
Oldalunk cookie-kat használ, amelyek információkat szolgáltatnak számunkra az oldallátogatási szokásokról, de nem tárolnak személyes információkat. Adatkezelés.
Termékek Menü

Hogyan válasszon otthonápolási segédeszközt?

Szabó Zoltán József
Hogyan válasszon otthonápolási segédeszközt?

Nagyon nem mindegy, hogy a gondozott személyt ápolni vagy gondozni kell. Ugyanis épp az állapota fogja meghatározni, hogy milyen irányba kell elindulnia segédeszköz vásárlás tekintetében. Bár mindenki betegápolást említ, de a valóságban gondozás történik, amihez kissé más eszközökre van szükség. Ilyeneket természetesen gyógyászati segédeszköz boltban kell megvenni.

Szerző: Szabó Zoltán József

Alapfogalmak

Mi az otthoni otthonápolási segédeszköz?

Az otthonápolási segédeszközök olyan eszközök, amelyek segítik a betegek otthoni ápolását és ellátását. Ezek az eszközök lehetnek orvosi eszközök, szakápolási eszközök vagy egyéb segédeszközök, amelyek a beteg otthoni környezetében történő ápolását és ellátását segítik. Az otthonápolási segédeszközök célja, hogy a betegek otthoni környezetben, személyre szabottan, humánus és szakszerű ápolásban részesüljenek.

Típusai

Milyen típusú otthonápolási segédeszközök léteznek?

Az otthoni szakápolás során használt segédeszközök széles skálája áll rendelkezésre, hogy a betegek otthoni környezetben is megfelelő ellátásban részesüljenek. Ezek közé tartoznak:

  • Mozgássérültek számára kialakított segédeszközök: Ide tartoznak a tolószékek, járókeretek és mankók, amelyek segítik a betegek mobilitását és önállóságát.
  • Ágyhoz kötött betegek számára tervezett segédeszközök: Az ágyrácsok, ágytámlák és különféle párnák megkönnyítik a betegek mindennapi életét és kényelmét.
  • Fürdőszobai segédeszközök: A fürdőszékek, zuhanyozók és WC-ülőkék biztosítják a betegek higiéniai szükségleteinek kielégítését biztonságos és kényelmes módon.
  • Kommunikációs segédeszközök: A hangosítók, speciális telefonok és kommunikációs tabletek segítik a betegek kapcsolattartását a külvilággal.
  • Érzékszervi segédeszközök: A hallókészülékek, szemüvegek és látásjavító eszközök javítják a betegek életminőségét az érzékszervi funkciók támogatásával.

Ezek a segédeszközök segítenek a betegeknek abban, hogy otthoni környezetben is biztonságosan és kényelmesen éljenek, és hogy a lehető legnagyobb mértékben fenntartsák függetlenségüket.

Igénybevétel feltételei

Ki igényelheti az otthonápolási segédeszközöket a betegek számára?

Az otthonápolási segédeszközöket azok a betegek igényelhetik, akik otthoni ápolásra és ellátásra szorulnak. Az igénybevétel feltételei között szerepelhet a beteg egészségi állapota, a beteg otthoni környezete és a beteg ápolási szükségletei. Az otthonápolási segédeszközök igénybevételéhez a betegnek orvosi javaslatra van szüksége, amelyet a háziorvos vagy a kezelőorvos adhat ki. Az ápoló, aki a beteg otthoni ellátását végzi, rendelkeznie kell az ehhez szükséges igazolvánnyal, amely igazolja a szakképesítését.

Szempontok a segédeszköz választáshoz

Nagyon nem mindegy, hogy a gondozott személyt ápolni vagy gondozni kell. Ugyanis épp az állapota fogja meghatározni, hogy milyen irányba kell elindulnia segédeszköz vásárlás tekintetében. Az esetek jelentős részében gondozás történik, mert a betegápolási feladatok ellátásához úgyis szakápoló szükséges, aki megmondja, hogy ő milyen eszközökkel fog dolgozni, mit kell megvásárolnia a családnak. A blogon talál egy részletes leírást pl. a kötszerekkel kapcsolatban, hasznos lehet átolvasni. A szolgálat, amely otthoni ápolást nyújt, kiemelten fontos, hiszen a professzionális protokollok és elérhető erőforrások révén hosszú távon javítják az otthoni egészségügyi ellátás minőségét és hozzáférhetőségét.

Íme néhány szempont a választáshoz:

  • mindig a gondozott személy állapotnak megfelelő segédeszközt keresse
  • soha ne vásároljon hetekkel előre
  • mindig azt keresse, amire éppen szükség van
  • a beteg várható állapotának megfelelően gondolkodhat előre
  • mindig törekedjen a minőségre, ne az olcsót keresse
  • a minőségi termékek ugyan többe kerülnek, de hatékonyabban, jobban segítik a gyógyulást
  • szükség szerint egyeztessen a kezelőorvossal, hogy milyen gyógyászati segédeszköz lehet a legjobb a gondozottnak
  • figyeljen arra, hogy ma már nagyon sok gyógyászati segédeszköz bolt nem vált be receptet, így érdemes vásárlás előtt ilyen irányban is tájékozódnia
  • a gyógyászati segédeszközök jelentős része higiéniai termék, azaz nem cserélhető, vagy nem vihető vissza, a csomagolása nem bontható fel
  • kerülje az impulzív vásárlást
  • fizesse meg a minőséget, mert abban a termékbe óriási tudást, kiváló anyagokat tettek a gyártók nagyon sok kutatást követően
  • pontos információ alapján vásároljon
  • legyenek pontosak a méretek, csak akkor vásároljon, ha ez alapján megfelel a termék
  • ha bizonytalan, kérjen segítséget a boltban, webáruházban

A betegápoláshoz vagy beteggondozáshoz szükséges segédeszközök jelentős részét nálunk, az Értéksziget gyógyászati szakáruházban is megtalálja. Mi kiváló vagy prémium minőségű gyógyászati segédeszközöket kínálunk számos kiegészítő és kényelmi szolgáltatással együtt. Vásárlóink nagyon elégedettek velünk, kiemelkedően magas, több ezer vásárlói értékeléssel rendelkezünk. Ajánlom magunkat. Sokféle kedvezmény is kínálunk, amivel jelentősen kedvezőbben vásárolhat. Önnek is jól jöhet hűségprogramunk, amit csak regisztrált fiókkal vehet igénybe.

Ilyen eszközkategóriákra lehet szüksége

Beteghigiénia – cél szerint különbséget kell tenni a termék kiválasztásánál, azaz fekvőbetegnek vásárol higiéniai termékeket vagy járóbetegnek, ágyban mosdatja, fürdőszobában fürdeti, ágyban végzi a dolgát a beteg vagy ki tud menni stb. Ha ez megvan, akkor a személyi higiéniáról is gondoskodni kell védőeszközök használatával.

Betegágy kiegészítők – olyan eszközökre gondoljon itt, amelyek mindkettőjük dolgát könnyítik meg pl. ágymagasító, lábemelő, párnaemelő, ágytálca, ágyasztal, étkezést segítő eszközök, felülést segítő kapaszkodók.

Betegmozgatás – Itt megkülönböztetünk helyváltoztatást és helyzetváltoztató eszközöket attól függően, hogy mennyire mobilis a beteg. Ide sorolható az önhajtós kerekesszék, betegszállító szék, betegmozgató lepedő, felállás, felülés, emelés eszközei, a különböző ágyhoz, székhez, szállításhoz szükséges biztonsági övek. Itt találja még a járóbotokat, mankókat, járókereteket és rollátorokat is. Ami a mobilitáshoz tartozik, azokra kell gondolnia.

Sztómaápolás – Ma már rengeteg bőrápoló, bőrtisztító krémmel találkozhat. Itt szintén figyelnie kell a minőségre. Ha nem ismer egy márkát, az ára segíthet eligazodni. Ilyen termékek vannak itt: krémek, kenőcsök, tapadóporok, lemosók, törlőkendők..

Diagnosztika – Itt mérőeszközökre gondoljon a tartozékainkra: vérnyomásmérő (a csuklóst nem javasoljuk 40 év felett), vércukor, koleszterin, triglicerid, húgysav, laktát, hemoglobinmérők, lázmérők, végoxigénszint-mérők. Nagyon megválogatott termékpalettát kínálunk, amelyekről biztosan tudjuk, hogy abszolút megfelelnek. Több cikket is talál ezzel kapcsolatban a blogunkban itt.

Fájdalomcsillapítás – A kínálat óriási ezen a területen. Itt találja a hideg-meleg borogatásokat, TENS és EMS izomstimuláló készülékeket, az ízületi fájdalmat csillapító készítményeket, az infralámpákat és pl. a lábfájdalmat csökkentő eszközöket is.

Felfekvéskezelés – Itt olyan gyógyászati segédeszközöket talál, mint pl. a felfekvés megelőzését segítő krémek, ápolási és pneumatikus matracok, számos ülő- és támasztó párnák, sarokpárnák. Kiválasztásuknál kifejezett szempont a beteg igénye és komfortja a mielőbbi decubitus visszaszorítása, hatékony kezelése. Ezek nem kényelmi eszközök, soha ne tekintsen rájuk így. A decubitus kezelési protokoll cikkünket itt olvashatja.

Gyógyászati párna – Farkcsont probléma vagy aranyér? Felfekvéskezeléshez szükséges ülő- vagy támasztó párna, derék- vagy lábtámasztó párna? Netalán ülőgyűrű, vagy anatómiai, memóriahabos ülőpárna? Ezeket mind ebben a kategóriában találja.

Gógyszeradagolás – A statikus napi és heti, magyar feliratos gyógyszeradagolókat, valamint a kompresszoros inhalátorokat is itt találja. Kifejezetten azokat válogattuk össze, amelyek már bizonyítottak sok év alatt, és nagyon elégedettek vele a vásárlók. Ezekkel kapcsolatban is több cikket talál a blogunkban.

Inkontinencia – Betétek, pelenkák, betegalátétek, vízhatlan lepedők, katéterek, inkontinencia elleni krémek. Ezek közül valamire minden bizonnyal szüksége lesz a beteggondozás, betegápolás során. Nagyon széles választékot kínálunk, érdemes hát körülnézni ebben a kategóriában csakúgy, mint a blogon is.

Ízületi rögzítő – Itt alapvetően ortézisekre, tehát a testen viselhető ízületi rögzítőkre érdemes gondolni: boka-, térd-, derék-, csípő-, medence-, kéz-, csukló-, könyök- és nyakrögzítők. De ide tartozik még a haskötő és sérvkötő is, amiból nagyon széles választékot biztosítunk.

Kötszer – Ez egy nagyon nagy piac kimondottan sok gyártóval és számos jó és gyenge minőségű, olcsó és drága termékkel. Itt a nagy gyártók termékeire érdemes figyelni, és ha teheti, akkor a prémium minőséget venni kötszerből, kötszerrögzítőből és sebkezelési eszközökből. Nagyon sokat tudnak segíteni a minőségi kötszerek, aminek megkérik az árát. A kötszerekről ezt a cikket ajánlom Önnek.

Ezeken a kategóriákon kívül sok egyéb is létezik még, amire Önnek szüksége lehet. Mindig legyen körültekintő, megfontolt, és ne feledjen egy alapszabályt:

GYÓGYÁSZATI SEGÉDESZKÖZT A GYÓGYÁSZATI SEGÉDESZKÖZ SZAKÜZLEBEN KELL VÁSÁROLNI.

Ha bármiben segítségére lehetünk, keresse proaktív vevőszolgálatunkat.

Szolgáltatók

Munkatársak szaktudása és tapasztalata

Az otthoni szakápolásban dolgozó munkatársak szaktudása és tapasztalata kulcsfontosságú a betegek megfelelő ellátásában. A munkatársaknak rendelkezniük kell az alábbi szaktudással és tapasztalattal:

  • Ápolási és gondozási ismeretek: A munkatársaknak ismerniük kell az ápolási és gondozási eljárásokat, valamint a betegek szükségleteit.
  • Orvosi ismeretek: A munkatársaknak ismerniük kell a szakorvosi eljárásokat és a gyógyszerek használatát, hogy szakszerűen tudják ellátni a betegeket.
  • Kommunikációs készség: A munkatársaknak képesnek kell lenniük a betegekkel és a családtagokkal való hatékony kommunikációra, hogy megértsék és kielégítsék az igényeiket.
  • Empátia és együttérzés: A munkatársaknak képesnek kell lenniük arra, hogy a betegekkel és a családtagokkal együttérzően bánjanak, és támogató légkört teremtsenek.

A munkatársak tapasztalata is fontos, mivel az otthoni szakápolásban dolgozó munkatársaknak rendelkezniük kell azzal a képességgel, hogy a betegekkel és a családtagokkal való kapcsolatfelvételben és a konfliktusok kezelésében is helytálljanak.

Hogyan válasszuk ki a megfelelő szolgáltatót?

Az otthoni szakápolásban dolgozó szolgáltatók kiválasztása fontos feladat, mivel az érintettek megfelelő ellátásától függ. Az alábbi szempontokat érdemes figyelembe venni a szolgáltató kiválasztásakor:

  • Szakmai tapasztalat: A szolgáltatónak rendelkeznie kell az otthoni szakápolásban szerzett tapasztalattal, hogy biztosítani tudja a magas színvonalú ellátást.
  • Ápolási és gondozási színvonal: A szolgáltatónak biztosítania kell az érintettek megfelelő ápolását és gondozását, figyelembe véve az egyéni szükségleteket.
  • Kommunikációs készség: A szolgáltatónak képesnek kell lennie a betegekkel és a családtagokkal való hatékony kommunikációra, hogy megértsék és kielégítsék az igényeiket.
  • Empátia és együttérzés: A szolgáltatónak képesnek kell lennie arra, hogy a betegekkel és a családtagokkal együttérzően bánjon, és támogató légkört teremtsen.
  • Ár-érték arány: A szolgáltatónak biztosítania kell a betegek megfelelő ellátását az ár-érték arányban, hogy a szolgáltatás megfizethető és minőségi legyen.

Az otthoni szakápolásban dolgozó szolgáltatók kiválasztása fontos feladat, mivel a betegek megfelelő ellátásától függ. Az alábbi szempontokat érdemes figyelembe venni a szolgáltató kiválasztásakor.

Minőség és biztonság

Hogyan biztosítható a segédeszközök minősége és biztonsága a beteg otthonában?

Az otthonápolási segédeszközök minősége és biztonsága biztosítható a következő módon:

  • Az eszközök kiválasztásánál figyelembe kell venni a beteg ápolási szükségleteit és a beteg otthoni környezetét.
  • Az eszközök használatánál követni kell az orvosi utasításokat és a gyártók ajánlásait.
  • Az eszközök rendszeres karbantartására és ellenőrzésére van szükség, hogy biztosítsuk a biztonságos használatot.
  • Az otthonápolási segédeszközök használatánál a betegeknek és az ápolóknak is megfelelő képzésre van szükség, hogy biztosítsuk a biztonságos használatot.

Az otthonápolási segédeszközök minősége és biztonsága biztosítható azzal is, hogy a szolgáltatók és a gyártók megfelelnek a vonatkozó jogszabályoknak és szabványoknak.

Tartalomhoz tartozó címkék: Mentális felkészülés

Ezeket olvasta már?

Bankok és minősítések