Könnyített gipsz és kiegészítői: vízálló és cseppálló gipszek
Ebbe a kategóriába olyan kiváló vagy prémium minőségű gyógyászati segédeszközöket válogattunk össze, melyek már bizonyították hatékonyságukat és praktikusságukat. Ezek mindegyikére szüksége lehet, ha Önnél is könnyített műanyag gipsz használatára kerül sor. Az anyag, amelyből ezek a gipszek készülnek, különösen fontos a tartósság és a kényelem szempontjából. A hagyományos gipszöntvények továbbra is népszerűek és megbízhatóak, de modern alternatívák is elérhetők. A könnyített, szintetikus gipszek különböző színekben, például kékben ('kék') is elérhetők. Klasszikus gipszet ne keressen nálunk, ilyet nem kínálunk. Helyette könnyített gipszet tartunk (helyreállítás után alkalmazzák), amit sokszor - tévesen - műanyag gipsznek is neveznek. Óriási előnye, tényleg könnyű, hőre, vízre lágyul és tartós megtámasztás biztosít. Könnyített gipszből már vízálló is rendelkezésre áll.
Gipsz típusok és kiegészítői
A könnyített műanyag gipsz típusok és kiegészítői széles skálán mozognak, hogy megfeleljenek a különböző igényeknek és alkalmazásoknak. A könnyített műanyag gipsz, mint például a Cellacast Xtra vagy a vízálló Delta Dry Elit, könnyű, stabil és könnyen formálható, ami ideális a sérülések és törések kezelésére. Az üvegszálas vagy poliészter szövetből készült gipszek szintén népszerűek, mivel könnyen kezelhetők és biztosítják a szükséges stabilitást.
A könnyített műanyag gipsz mellett sokféle kiegészítő eszközök is gyorsan elérhető, mint például a járótalp, azaz kötés felett hordható cipők, a lábat tehermentesítő pántos cipők és a járósarkak. Ezek az eszközök segítenek a gipsz viselésének megkönnyítésében és a rehabilitáció gyorsításában.
Gipsz használata és ápolása
A könnyített műanyag gipsz használata és ápolása fontos szempontok, amelyek befolyásolhatják a gyógyulási folyamatot. Az alábbi tanácsok segítenek a gipsz megfelelő használatában és ápolásában.
Gipsz viselési tanácsok
A műanyag gipsz viselése során fontos, hogy a bőrt minél előbb, zsíros, tápláló krémekkel kenjük be naponta többször. Előtte természetesen tisztítsuk meg a felületet a gipsz levétele után közvetlenül, langyos, szappanos vízzel. A gipsz viselése során kerüljük a túlzott mozgást és a súlyos tevékenységeket, hogy elkerüljük a sérülés súlyosbodását.
A könnyített műanyag gipsz, mint például a Cellacast Xtra, könnyen eltávolítható, ami megkönnyíti a gipsz viselését és a rehabilitációt. A gipsz viselése során fontos, hogy a szintetikus anyagokkal szemben érzékeny bőr esetén óvintézkedéseket tegyünk, mint például a bőr védelme érdekében használjunk bőrvédelmi krémeket.
A műanyag gipsz viselése során fontos, hogy a szakember utasításait kövessük, és a gipsz viselésének időtartamát betartsuk. A gipsz viselése során kerüljük a túlzott nedvességet, mint például a fürdést vagy a zuhanyzást, hogy elkerüljük a gipsz károsodását.
Hogy lehet zuhanyozni üvegszálas begipszelt végtaggal?
A legnagyobb és legösszetettebb problémát ez okozza, hiszen a begipszelt lábbal nem lehet csak úgy belépni a fürdőkádba, zuhanyzóba. Az esetek jelentős részében valahogy meg kell akadályozni, hogy víz érje a bekötözött részt, ami viszonylag nehéz dolog, de ma már több hatékony megoldás is kínálkozik rá.
1. Kukászsákot húz az érintett testrészre. Sajnos ez nem elég esztétikus (bár ez szinte senkit sem szokott érdekleni) és nem biztonságos védelmi eszköz, de gyors és átmeneti megoldásnak megfelelő. Helyette a kifejezetten erre a célra készített zuhanyzsákot javasoljuk. Egy csomagolásban 3 db ilyen önzáródó, a vizet kinn tartó, praktikusan használható zuhanyzsák található. A végtagtól függően méretezik. Úgy van kialakítva, hogy minden ember végtagja beleférjen vastagságtól függetlenül. 100%-os biztonságot ugyan nem nyújt, de ha odafigyelve használja, megóvhatja a beázástól a begipszelt végtagját. Uszodában, tengerben stb. csak az arra alkalmas gipszvédővel lehet.
2. Vízálló műanyag gipszet használ. Felhasználótól függően több vízálló könnyített gipszcsomagot alakítottunk ki, ami tartalmazza a csőpólyát, alábélelőt és a vízálló könnyített gipsz tekercset. Olyan anyagból készül, ami kiválóan szellőzik, a víz egyszerűen kicsorog belőle, rendkívül hamar szárad, nem pálik be.
És ha viszket a műanyag gipsz alatt, mit tehetek?
Megoldás nyilván erre is van. A Gypsotron spray megszünteti a kellemetlen szagot, csökkenti a viszkető érzést, illetve enyhíti a gipszelés vagy egyéb kötések alatt jelentkező kisebb bőrirritációkat. Közvetlenül a rögzítőkötés, a gipsz- vagy a könnyített gipsz alatt a bőrön kell alkalmazni. Nagyon jó szolgálatot tesz műanyag gipsz esetén.